loading...

تحلیل و نقد و بررسی کالا

  برخی از افراد ادعا می كنند كه وقتی این دو ماده با هم تركیب شوند می توانند تقریباً هر بیماری را درمان كنند. معرفی نامه این ترکیبات درمانی افسانه ای در حالی که شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه هرکدام از آنها داروهای دارویی دارند ، اما ادعاهای متعددی در مورد مخلوط عسل و دارچین خیلی درست به نظر می رسند.   این مقاله فواید عسل و دارچین را مرور می کند و واقعیت را از داستان جدا می کند.   مواد طبیعی برای سلامتی بهتر عسل مایعی شیرین است که توسط زنبورهای عسل تولید می شود. این قرن ها به عنوان…

خواص بی نظیر عسل و دارچین

 

برخی از افراد ادعا می كنند كه وقتی این دو ماده با هم تركیب شوند می توانند تقریباً هر بیماری را درمان كنند.

معرفی نامه این ترکیبات درمانی افسانه ای

در حالی که شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه هرکدام از آنها داروهای دارویی دارند ، اما ادعاهای متعددی در مورد مخلوط عسل و دارچین خیلی درست به نظر می رسند.

 

این مقاله فواید عسل و دارچین را مرور می کند و واقعیت را از داستان جدا می کند.

 

مواد طبیعی برای سلامتی بهتر

عسل مایعی شیرین است که توسط زنبورهای عسل تولید می شود. این قرن ها به عنوان غذا و دارو استفاده می شده است.

 

امروزه این ماده معمولاً در پخت و پز یا شیرین سازی در نوشیدنی ها استفاده می شود.

 

در همین حال، دارچین ادویه که از پوست درخت از می آید این است دارچین درخت.

 

مردم پوست آن را برداشت می كنند و خشك می كنند. می توانید دارچین را به صورت چوب کامل ، آسیاب شده به صورت پودر یا به عنوان عصاره خریداری کنید.

 

عسل و دارچین هر دو به تنهایی فواید زیادی برای سلامتی دارند. با این حال ، برخی تصور می کنند که ترکیب این دو مورد حتی مفیدتر است.

 

در سال 1995 ، یک روزنامه معتبر کانادایی مقاله ای را منتشر کرد که لیستی طولانی از بیماری هایی را که می توان با مخلوط عسل و دارچین درمان کرد ، ارائه داد.

 

از آن زمان ، ادعاهای جسورانه درباره ترکیب عسل و دارچین چندین برابر شده است.

 

در حالی که این دو ماده دارای کاربردهای بهداشتی زیادی هستند ، اما همه ادعاهای مربوط به ترکیب این دو مورد توسط علم تأیید نمی شوند.

 

خلاصه

عسل و دارچین موادی هستند که می توانند به عنوان غذا و دارو استفاده شوند. با این حال ، همه ادعاهای مربوط به عسل و دارچین توسط تحقیقات تأیید نمی شوند.

 

فواید دارچین

دارچین یکی از ادویه های محبوب در طبخ و پخت است که می تواند به عنوان مکمل نیز مصرف شود.

 

دو نوع عمده وجود دارد :

 

دارچین کاسیا. این رقم که به آن دارچین چینی نیز گفته می شود ، محبوب ترین نوع در سوپرمارکت ها است. این از قیمت کمتری برخوردار است و از کیفیت پایین تری نسبت به دارچین سیلان برخوردار است و دارای برخی عوارض جانبی بالقوه است.

دارچین سیلان. این نوع به عنوان "دارچین واقعی" شناخته می شود. یافتن آن بسیار دشوارتر از دارچین کاسیا است و طعم کمی شیرین تری دارد.

فواید دارچین برای سلامتی با ترکیبات فعال موجود در روغن اساسی آن مرتبط است.

 

بیشترین مطالعه دارچین دارچین ، دارچین آلدئید است و همان چیزی است که به دارچین طعم و رایحه تند می بخشد ( 1 ).

 

در اینجا برخی از چشمگیرترین مزایای دارچین وجود دارد :

 

ممکن است التهاب را کاهش دهد. التهاب طولانی مدت خطر ابتلا به بیماری مزمن را افزایش می دهد. مطالعات نشان می دهد دارچین می تواند به کاهش التهاب کمک کند (2منبع مورد اعتماد، 3منبع مورد اعتماد)

ممکن است به درمان بیماری های نورودژنراتیو کمک کند. چند مطالعه در لوله آزمایش نشان می دهد که دارچین ممکن است به کند شدن روند پیشرفت پارکینسون و آلزایمر کمک کند. این نتایج باید در مطالعات انسانی تأیید شود (4منبع مورد اعتماد، 5منبع مورد اعتماد، 6منبع مورد اعتماد، 7منبع مورد اعتماد)

 

با این حال ، شواهد کافی برای حمایت از این ادعاها وجود ندارد.

 

خلاصه

دارچین یکی از ادویه های سالم در جهان است. هر دو نوع دارچین فوایدی برای سلامتی دارند ، اما اگر قصد دارید آن را به طور منظم مصرف کنید ، دارچین سیلان انتخاب بهتری است.

 

 

منابع سلامتی

مسابقه رایگان غذایی 3 س ourالی ما را انجام دهید

ارزیابی رایگان ما بر اساس پاسخ شما به 3 س quickال سریع بهترین رژیم ها را برای شما رتبه بندی می کند.

 

فواید عسل

عسل علاوه بر اینکه جایگزین سالم تری برای قند سفره است ، کاربردهای دارویی مختلفی نیز دارد.

 

با این حال ، توجه به این نکته مهم است که همه انواع برابر نیستند.

 

بیشتر فواید عسل با ترکیبات موثری همراه است که بیشترین غلظت را در عسل بدون فیلتر با کیفیت بالا دارند.

 

در اینجا برخی از مزایای عسل با حمایت علمی آورده شده است :

 

ممکن است یک داروی مهار کننده سرفه باشد. یک مطالعه نشان داد که عسل در سرکوب سرفه های شبانه موثرتر از دکسترومتورفان ، ماده فعال در اکثر شربت های سرفه است. با این حال ، تحقیقات بیشتری لازم است (10منبع مورد اعتماد)

یک درمان قدرتمند برای زخم ها و سوختگی ها. بررسی شش مطالعه نشان داد که استفاده از عسل روی پوست یک درمان قدرتمند برای زخم است (11منبع مورد اعتماد، 12منبع مورد اعتماد)

همچنین تصور می شود که عسل یک وسیله کمکی برای خواب ، تقویت کننده حافظه ، ضد قارچ طبیعی ، درمان عفونت های مخمری و روش طبیعی برای کاهش پلاک روی دندان های شما است ، اما این ادعاها توسط علم تأیید نمی شوند.

 

خلاصه

عسل دارای چندین فواید سلامتی مرتبط با ظرفیت آنتی اکسیدانی و خواص ضد باکتری است.

 

عسل و دارچین هم ممکن است از شرایط سلامتی خاصی بهره مند شوند

این تئوری می گوید اگر عسل و دارچین به تنهایی می توانند کمک کنند ، ترکیب این دو اثر باید حتی بیشتر باشد.

 

مطالعات نشان داده است که فواید عسل و دارچین برای سلامتی مشابه است. به عنوان مثال ، هر دو در زمینه های زیر مفید هستند:

 

ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهد

مخلوطی از عسل و دارچین می تواند خطر بیماری قلبی شما را کاهش دهد ، زیرا ممکن است به کاهش چندین عامل خطر آن کمک کند.

 

این موارد شامل افزایش سطح کلسترول LDL (بد) و تری گلیسیرید است.

 

فشار خون بالا و سطح پایین کلسترول HDL (خوب) از عوامل دیگری هستند که می توانند خطر ابتلا به بیماری را افزایش دهند.

 

جالب اینجاست که عسل و دارچین ممکن است روی همه اینها تأثیر مثبت بگذارد.

 

مطالعات نشان داده است که مصرف عسل 6-11٪ کلسترول LDL (بد) را کاهش می دهد و سطح تری گلیسیرید را تا 11٪ کاهش می دهد. عسل همچنین ممکن است کلسترول HDL (خوب) را حدود 3٪ افزایش دهد (13منبع مورد اعتماد، 14منبع مورد اعتماد، 15منبع مورد اعتماد، 16منبع مورد اعتماد، 17منبع مورد اعتماد)

 

یک متاآنالیز نشان داد که دوز دارچین روزانه به طور متوسط ​​16 میلی گرم در دسی لیتر کلسترول کل ، کلسترول LDL (بد) تا 9 میلی گرم در دسی لیتر و تری گلیسیرید 30 میلی گرم در دسی لیتر کاهش می دهد. همچنین افزایش کمی در سطح کلسترول HDL (خوب) (18منبع مورد اعتماد)

 

در حالی که آنها با هم مطالعه نشده اند ، اما نشان داده شده است که دارچین و عسل به طور جداگانه باعث کاهش فشار خون می شوند. با این حال ، این تحقیق در حیوانات انجام شد (2منبع مورد اعتماد، 19منبع مورد اعتماد، 20منبع مورد اعتماد، 21منبع مورد اعتماد)

 

علاوه بر این ، هر دو ماده غذایی غنی از آنتی اکسیدان هستند که فواید زیادی برای قلب دارند. آنتی اکسیدان های پلی فنول جریان خون در قلب را بهبود بخشیده و از لخته شدن خون جلوگیری می کنند و خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می دهند (19منبع مورد اعتماد)

 

عسل و دارچین همچنین ممکن است به جلوگیری از بیماری های قلبی کمک کند زیرا هر دو باعث کاهش التهاب می شوند. التهاب مزمن عامل اصلی در بروز بیماری های قلبی است (2منبع مورد اعتماد، 22 )

 

ممکن است به ترمیم زخم کمک کند

عسل و دارچین هر دو دارای خواص درمانی مستند هستند که می توانند در صورت استفاده موضعی از مخلوط به درمان عفونت های پوستی کمک کنند.

 

عسل و دارچین هرکدام توانایی مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب را دارند ، این دو خاصیتی هستند که هنگام بهبود پوست بسیار مهم هستند (23منبع مورد اعتماد، 24منبع مورد اعتماد)

 

هنگامی که روی پوست قرار می گیرد ، عسل برای درمان سوختگی با موفقیت استفاده شده است. همچنین می تواند زخم های پای مرتبط با دیابت را که یک عارضه بسیار جدی در این بیماری است ، درمان کند (12منبع مورد اعتماد، 25منبع مورد اعتماد)

 

دارچین به لطف خواص ضد باکتریایی قوی ممکن است فواید اضافی برای بهبود زخم ها فراهم کند.

 

زخم های پای مرتبط با دیابت خطر زیادی برای آلوده شدن به باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک دارند. یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داد که روغن دارچین به محافظت در برابر باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک کمک می کند (26منبع مورد اعتماد، 27منبع مورد اعتماد)

 

با این حال ، در این مطالعه از روغن دارچین استفاده شده است که غلظت آن بسیار بیشتر از دارچین پودری است که می توانید در فروشگاه های مواد غذایی پیدا کنید. هیچ مدرکی وجود ندارد که دارچین پودر شده همان اثر را داشته باشد.

 

ممکن است به مدیریت دیابت کمک کند

کاملاً مستند است که مصرف مرتب دارچین برای مبتلایان به دیابت مفید است. همچنین ممکن است به جلوگیری از دیابت کمک کند (28منبع مورد اعتماد، 29منبع مورد اعتماد، 30منبع مورد اعتماد)

 

مطالعات متعدد نشان داده است که دارچین میزان قند خون ناشتا را در افراد مبتلا کاهش می دهد (28منبع مورد اعتماد، 29منبع مورد اعتماد، 31منبع مورد اعتماد، 32منبع مورد اعتماد، 33منبع مورد اعتماد، 34منبع مورد اعتماد)

 

یکی از راه هایی که دارچین باعث کاهش قند خون می شود افزایش حساسیت به انسولین است . دارچین سلول ها را نسبت به هورمون انسولین حساس تر می کند و به حرکت قند از خون به سلول ها کمک می کند (30منبع مورد اعتماد)

 

عسل همچنین دارای مزایای بالقوه برای مبتلایان به دیابت است. مطالعات نشان داده است که عسل به میزان قند خون کمتر از قند تأثیر می گذارد (35منبع مورد اعتماد)

 

علاوه بر این ، عسل ممکن است باعث کاهش کلسترول LDL (بد) و تری گلیسیرید در افراد دیابتی شود ، در حالی که سطح کلسترول HDL (خوب) را افزایش می دهد (13منبع مورد اعتماد، 15منبع مورد اعتماد)

 

عسل و دارچین ممکن است برای شیرین سازی چای شما از قند سفره سالم تر باشد. با این حال ، عسل همچنان دارای کربوهیدرات زیادی است ، بنابراین افراد مبتلا به دیابت باید از آن به میزان متوسط ​​استفاده کنند.

 

مملو از آنتی اکسیدان است

عسل و دارچین هم منابع عالی آنتی اکسیدان هستند که فواید زیادی برای سلامتی شما دارند (36منبع مورد اعتماد، 37 ، 38 )

 

آنتی اکسیدان ها موادی هستند که شما را در برابر مولکول های ناپایدار موسوم به رادیکال های آزاد محافظت می کنند که می توانند به سلول های شما آسیب برسانند.

 

عسل سرشار از آنتی اکسیدان های فنل است که با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی مرتبط است (39منبع مورد اعتماد)

 

دارچین همچنین یک نیروگاه آنتی اکسیدانی است. در مقایسه با سایر ادویه ها ، دارچین از نظر محتوای آنتی اکسیدان در بالاترین رتبه قرار دارد ( 1 ،40منبع مورد اعتماد، 41منبع مورد اعتماد)

 

مصرف عسل و دارچین در کنار هم می تواند دوز آنتی اکسیدانی قدرتمندی به شما بدهد.

 

خلاصه

ترکیب عسل و دارچین ممکن است فوایدی از جمله بهبود سلامت قلب ، درمان زخم ها و کمک به مدیریت دیابت را به همراه داشته باشد.

 

ادعاهای اثبات نشده در مورد عسل و دارچین

مفهوم ترکیب دو ماده قدرتمند برای ایجاد یک داروی حتی قوی تر منطقی است.

 

با این حال ، هیچ مطالعه ای ثابت نکرده است که ترکیب عسل و دارچین ماده معجزه آسایی ایجاد می کند که بیماری های متعددی را درمان می کند.

 

بعلاوه ، بسیاری از موارد استفاده شده برای عسل و دارچین مورد حمایت علمی نیستند.

 

در اینجا برخی از ادعاهای محبوب اما اثبات نشده در مورد عسل و دارچین وجود دارد:

 

با علائم آلرژی مبارزه می کند.

برخی مطالعات در مورد توانایی عسل در کاهش علائم آلرژی انجام شده است ، اما شواهد ضعیف است (42منبع مورد اعتماد، 43منبع مورد اعتماد)

سرماخوردگی را درمان می کند. عسل و دارچین خاصیت ضد باکتریایی زیادی دارند اما بیشتر سرماخوردگی ناشی از ویروس است.

آکنه را درمان می کند. در حالی که خواص ضد باکتری هر دو ماده می تواند برای پوست مستعد آکنه مفید باشد ، اما مطالعات توانایی مخلوط را برای درمان آکنه بررسی نکرده اند.

به کاهش وزن کمک می کند. چند مطالعه نشان می دهد که جایگزینی شکر با عسل به افزایش وزن کمتری کمک می کند ، اما هیچ دلیلی وجود ندارد که عسل و دارچین به شما در کاهش وزن کمک کند (44منبع مورد اعتماد، 45منبع مورد اعتماد)

درد آرتروز را تسکین می دهد. عسل و دارچین التهاب را کاهش می دهد ، اما هیچ دلیلی وجود ندارد که استفاده از این مواد غذایی روی پوست باعث کاهش التهاب در مفاصل شود.

مسائل گوارشی را آرام می کند. ادعاهایی وجود دارد که عسل می تواند معده شما را پوشانده و هر دو ماده با عفونت های باکتریایی در روده مقابله می کنند. با این حال ، تحقیقات این ادعاها را تأیید نمی کند.

خلاصه

عسل و دارچین هر دو برای سلامتی شما مفید هستند ، اما هیچ مدرکی وجود ندارد که ترکیب آنها اثرات آنها را چند برابر کند.

 

 

نحوه استفاده از عسل و دارچین برای بهبود سلامت شما

بهترین روش استفاده از عسل در رژیم غذایی جایگزینی قند است.

 

اطمینان حاصل کنید که عسل فیلتر نشده خریداری می کنید ، زیرا بیشتر عسل های بسیار فرآوری شده در قفسه های سوپرمارکت هیچ مزیت سلامتی ندارند.

 

با این حال با احتیاط از عسل استفاده کنید ، زیرا هنوز حاوی مقدار زیادی قند است.

 

همچنین باید توجه داشته باشید که دارچین حاوی ترکیبی به نام کومارین است که در دوزهای زیاد می تواند سمی باشد. محتوای کومارین در دارچین کاسیا بسیار بیشتر از دارچین سیلان است (46منبع مورد اعتماد، 47منبع مورد اعتماد)

 

بهتر است دارچین سیلان بخرید ، اما اگر انواع Cassia را مصرف می کنید ، مصرف روزانه خود را به 1/2 قاشق چای خوری (2/5–2 گرم) محدود کنید. می توانید با خیال راحت حداکثر 1 قاشق چای خوری (حدود 5 گرم) دارچین سیلان در روز مصرف کنید (46منبع مورد اعتماد)

 

برای استفاده از عسل و دارچین برای درمان عفونت پوستی ، عسل را با مقدار کمی روغن دارچین مخلوط کرده و مستقیماً روی پوست آلوده بمالید.

 

خلاصه

عسل و دارچین را می توان خورد و یا روی پوست گذاشت. عسل بدون فیلتر و دارچین سیلان با کیفیت بالا خریداری کنید تا بیشترین فواید را ببرید

علی محمدی بازدید : 4 پنجشنبه 06 آذر 1399 زمان : 23:18 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
آرشیو
 • 1399
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 3
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 4
 • بازدید امروز : 11
 • باردید دیروز : 1
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 14
 • بازدید ماه : 14
 • بازدید سال : 25
 • بازدید کلی : 76

 • نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی :
   
  کد امنیتی
   
  بارگزاری مجدد